W NIEBIESKIM ŚWIECIE

Podziel się:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dom na Lubszą” z Gubina w partnerstwie SPOADALEJ RAZEM” z Zielonej Góry realizując projekt Fundacji BZWBK pn.”Tu mieszkam, tu zmieniam” podjęło się realizacji gubińskich obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
2.04.2015 r. od rana działy się „niebieskie” akcje, które rozpoczęło Stowarzyszenie ESQUADRA z Gubina – owijając Basztę Ostrowską niebieską wstęgą, rozdawali w mieście ulotki o autyzmie i niebieski balony. W te działania włączyła się gubińska Policja i Straż miejska. Potem odbył się NIEBIESKI MARSZ DLA AUTYZMU, w którym (mimo niesprzyjającej aury) uczestniczyło 140 osób – dzieci z przedszkoli nr 1 i 2, Młodzieżowa grupa Otwarte z GDK, uczestnicy WTZ, podopieczni POW „Integracja”, rodziny osób z autyzmem. Po marszu w GDK odbyło się spotkanie, poczęstunek i wspólne zabawy. Popołudniu niebieskie auto, AMBI – czyli mobilne biuro informacji, zatrzymywało się na marketowych parkingach, gdzie rodzice rozdawali ulotki i zbierali podpisy na wielkim niebieskim sercu. Przez cały tydzień w Urzędzie Miasta można było obejrzeć wystawę „Oswoić autyzm”. Wieczorem EQUADRA zaskoczyła mieszkańców – przygotowując niebieską iluminację na Baszcie Ostrowskiej. Nigdy wcześniej Gubin nie był tak Niebieski dla Autyzmu!
9.04.2015 r. po raz pierwszy w naszym województwie odbyły się PREZENTACJE ARTYSTYCZNE OSÓB Z AUTYZMEM „Tacy sami”, których pomysłodawczynią była terapeutka SPOA „Dalej Razem’ – E. Konopacka. W sali widowiskowej GDK w Gubinie 35 osób z autyzmem ( z Żar, Krosna Odrz, Lubska, Nowej Soli, Żagania, Sulechowa i Gubina) prezentowało swoje talenty. Smaczkiem tego wydarzenia stało się czytanie bajki przez honorowych gości, przedstawicieli urzędów i sponsorów oraz olbrzymi niebieski tort.
Organizatorzy pragną podziękować wszystkim ,którzy chociażby w najmniejszy sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia.

Scroll to Top