XIII OFP „POETYCKIE RUBIEŻE” 2024

Podziel się:

Festiwal Piosenki „Poetyckie Rubieże”, już na dobre wpisał się w krajobraz naszych imprez kulturalnych. XIII edycja festiwalu jest tego namacalnym dowodem.

W poprzednich latach w Gubinie gościło wiele sław polskiej piosenki literackiej. Można m.in. wymienić Grzegorza Turnaua, Krzysztofa Kiljańskiego, Renatę Przemyk, dzisiejszą Margaret, Kubę Sienkiewicza, zespól Arnold z Paryża, Zbigniewa Zamachowskiego, artystów „Piwnicy pod baranami” i wielu innych, którzy przywieźli ze sobą piękne piosenki okraszone niebanalną muzyką i wyśmienitym wykonaniem.

Trzeba przyznać, że dla młodych twórców i wykonawców festiwalowy konkurs stał się w konkursem prestiżowym. Warto nie tylko ze względu na nagrody pieniężne w nim uczestniczyć, ale przede wszystkim, dlatego, aby zmierzyć się z najlepszymi i nawiązać kontakty. Można bez wątpienia stwierdzić, że „Poetyckie Rubieże” zajęły już godne miejsce na mapie polskiej sceny festiwalowej. W tym roku gwiazdą festiwalu i zarazem przewodniczącym jury będzie Mariusz Lubomski.

Mariusz Lubomski to polski plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającej z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich. Specyficzny klimat jego twórczości przenosi nas w wyobraźni do francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych.

Serdecznie Państwa zapraszamy na to święto piosenki i mamy nadzieję, że XIII edycja będzie wyjątkowym wydarzeniem i zapadnie głęboko w naszej pamięci.

#poetyckie_rubieże#gubiński_dom_kultury#mariusz_lubomski#XXII_ogólnopolski_festiwal#konkurs#gwiazda#gubin

Scroll to Top