Wystawa plakatów “1920 Wojna Światów”

Podziel się:

W Galerii “Ratusz” Gubińskiego Domu Kultury od 16 października br. prezentowana będzie wystawa plakatów “1920 Wojna Światów”, przygotowana przez KGHM Polska Miedź S.A. z okazji 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej.

Wystawa plakatowa “1920 Wojna Światów” to projekt przygotowany przez KGHM Polska Miedź S.A. pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ekspozycja ma komiksową kreskę, zgodną z najnowszymi światowymi trendami i jest skierowana do młodszego pokolenia Polaków. W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawską oraz wojną polsko-bolszewicką.  Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.

W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawską i wojną polsko-bolszewicką.

Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.

Autorem prac jest rysownik Krzysztof Kałucki.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Galerią “Ratusz” GDK w celu umówienia godzin zwiedzania grupowego. Tel. 684558204

Scroll to Top