Wystawa malarstwa Jarosława Strankowskiego

Podziel się:

Już 10 kwietnia 2015 o godz. 18.00, galeria “Ratusz”  zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa batalistycznego Jarosława Strankowskiego.

Jest to ciekawa propozycja szczególnie dla entuzjastów historii. Autor wystawy, na co dzień zawodowy kierowca tira, z niezwykłą starannością podchodzi do każdego malowanego obrazu. Wynika to z jego szerokiego zainteresowania historią wojskowości. Jak sam mówi, aby oddać charakter malowanych wydarzeń trzeba znać taktykę wojsk, a nawet pogodę jaka panowała w czasie bitwy. Przygotowania artysty do malowania sceny batalistycznej, trwają niekiedy tyle, co sam proces twórczy. Niezwykła dbałość o szczegóły sprawiła, iż twórczością Strankowskiego zainteresowało się Regionalne Muzeum w Świebodzinie, które zamówiło kilka obrazów przedstawiających bitwy i wydarzenia regionu świebodzińskiego.

Jego obrazy spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami. Można było je podziwiać w kilku muzeach, m.in. w Wolsztynie, Kościanie, czy w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Jego dzieła to nie tylko bogata wyobraźnia artysty, ale doskonale przygotowane studium historyczne.

Serdecznie zapraszamy!

Scroll to Top