Przygotowania do Pikniku Rodzinnego 2014

Podziel się:

1 maja 2014, w godz. 12:00 – 00:00 na Wyspie Teatralnej odbędzie się II Piknik Rodzinny organizowany przez SIL “Pro Gubin” przy współudziale Gubińskiego Domu Kultury, Urzędu Miejskiego w Gubinie i innych instytucji i stowarzyszeń (pełna lista wkrótce)

Wyspa Teatralna to swoisty „autonomiczny” ląd położony na rzece granicznej Nysie Łużyckiej. Umiejscowiona pośrodku granicy łączy oba miasta polski Gubin i niemieckie Guben. 10 lat temu z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na wyspie miała miejsce polsko-niemiecka uroczystość, gdzie przedstawiciele obu narodów wspólnie świętowali ten fakt. Teraz po 10 latach przyszedł czas, by przywołać wspomnienia i w rodzinnym gronie spotkać się tu na wiosennym, majowym pikniku. Maj w Polsce nieodłącznie kojarzy się także ze Świętem Konstytucji 3 maja. W związku z tym podczas pikniku nie zabraknie akcentów patriotycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymają małe papierowe flagi Polski i UE oraz kotyliony. Pojawi się także „żywa flaga Polski”. Wcześniej poinformowani mieszkańcy przyjdą ubrani na biało i czerwono i ustawią się w kształt flagi, całość zostanie sfotografowana z wysięgnika. Na uroczystość zostaną zaproszeni mieszkańcy i władze sąsiedniego Guben. Także oni, jeżeli tylko wyrażą taką chęć będą mogli ustawić się we wspólny wzór.

Mieszkańcy, którzy na piknik przybędą całymi rodzinami wezmą udział w dużej liczbie atrakcji, które oprócz waloru zabawowego zintegrują także rodziny między sobą oraz wewnątrz, łącząc pokolenie dziadków, rodziców i wnuków. Oprócz popularyzacji walorów polskości, jako wartości, którą każdy Polak wnosi w społeczność europejską, organizatorzy zwrócą także uwagę społeczną na to, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z dziećmi i znalezienie odpowiedniej proporcji między życiem rodzinnym a pracą zawodową.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia imprezy. Chętni mogą się zgłaszać na adres e-mail: gdkgubin@gmail.com lub tel. 684558169

 

Scroll to Top