Pro Arte – cz. II

Podziel się:

W Gubińskim Domu Kultury odbywają się przeglądy powiatowe (powiat krośnieński) działań twórczych dzieci i młodzieży woj. lubuskiego.

Jako pierwszy odbył się dnia 26 marca 2014r. – Lubuski Dziecięcy Festiwal Piosenki. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych i uczestniczyły w nim dzieci ze szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego. W składzie jury byli muzycy: Janusz Gajda i Paweł Bardzik (Gubin) oraz Maciej Sławny (Zielona Góra). Nominacje do finału wojewódzkiego otrzymali: Karolina Kilian (SP Bobrowice), Jagoda Kasowska i Weronika Wróbel (SP 2 Gubin). Finał odbędzie się dnia 10 maja br. w Międzyrzeczu.

W tym samym dniu odbył się także Lubuski Młodzieżowy Festiwal Piosenki dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych powiatu krośnieńskiego. Jury w tym samym składzie nominowało do finału wojewódzkiego, który odbędzie się dnia 9 maja br. w Sulechowie, wokalistki: Klaudię Tytoń ( CAK Zamek w Krośnie Odrz.), Justynę Turowską i Justynę Kaniecką (ZSO Gubin).

Łącznie w przeglądzie wzięło udział 38 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i okolicznościowe dyplomy, a NOMINOWANI albumy foto i albumy książkowe. Nagrody, tradycyjnie już, ufundowało Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrz.

 

59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski                      

Dnia 27 marca br. spotkali się finaliści przeglądów rejonowych z Krosna Odrz. i Gubina. Konkurs przebiegał w trzech turniejach: recytatorskim, wywiedzione ze słowa i poezji śpiewanej. Skład jury: Anna Zadłużna (Zielona Góra), Irena Mierzuchowska i Ewa Dąbek(Gubin). NOMINACJE do finału wojewódzkiego, które odbędą się w Żarach w dniach 11-12.04.2014 otrzymali: Bartosz Lenda i Piotr Palus (LO Gubin), Jarosław Siergiej (ZSLiT Gubin), Weronika Tomaszyk (Zamek Krosno Odrz.), Przemysław Damian Bełdzikowski ( 5bsap Krosno Odrz.). Nominanci otrzymali piękne albumy książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu tomiki polskiej poezji i dyplomy. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrz.

St. Łapkowska

 
Scroll to Top