PRO ARTE 2014

Podziel się:

Od wielu już lat, tradycyjnie od marca do maja odbywają się prezentacje działań twórczych dzieci i młodzieży województwa lubuskiego pn. PRO ARTE.

Gubiński Dom Kultury organizuje przeglądy miejskie, rejonowe i powiatowe.

W dniach 12 – 13 marca 2014 odbywał się prawdziwy maraton poetycki w ramach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Był to przegląd rejonowy. Dzięki konkursowi stworzono młodym ludziom nową szansę na poszukiwanie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra. Konkurs jest także zachętą do sięgania po teksty nowe (a także własne), rzadko prezentowane, a mówiące o tym, co jest naprawdę bliskie młodym recytatorom.

LKR  jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego, i przebiega w trzech grupach wiekowych: I, II i III oraz w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacji i wywiedzione ze słowa. Jury w składzie: Iwona Wojtecka, Magda Zajkowska, Żaneta Świtalska, Adriana Gładysz-Gaczyńska, Ewa Dąbek, Stanisława Łapkowska i Marcin Gwizdalski, przesłuchało ponad stu uczestników i wręczyło NOMINACJE do przeglądu powiatowego. Nominacje otrzymali w kat. I (kl. I-III): Nikola Zaroda i Dominika Harasimczyk (SP nr 2 Gubin), Kuba Kolanko i Hanna Cierpik (SP nr 3 Gubin), Oktawia Jarosz (SP Bieżyce); kat. II (kl. IV-VI): Weronika Kasowska i Oliwia Strzelec (SP nr 2 Gubin), Jan Ziętka (SP nr 3 Gubin), Dominik Kołodziejski i Jakub Brzeziński (SP Bieżyce); kat. III (gimnazja): Dagmara Lisiecka i Magdalena Sobolewska (ZS-Gimnazjum nr 1 Gubin), Natalia Kłos (ZSO-Gimnazjum nr 2 Gubin), Konrad Izdebski (ZS-Gimnazjum w Chlebowie), Krystian Konopski (Gimnazjum w Czarnowicach). Wszyscy nominaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora GDK. W konkursie, tradycyjnie jako pierwsi, wystąpili w tzw. kat. ”O” – 5-cio i 6-latki. Dzieciaczki były cudne i wszystkie otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Ryszarda Kościeszę z księgarni w Gubinie. Prezentacje powiatowe odbędą się w Gubińskim Domu Kultury dnia 9 kwietnia 2014 r. o godz. 9:00. Zapraszam.

Stanisława Łapkowska

 

 

 
Scroll to Top