Pro Arte 2014 – cz. III

Podziel się:

Miesiące luty, marzec i kwiecień to w Gubińskim Domu Kultury czas przeglądów działań artystycznych dzieci i młodzieży powiatu krośnieńskiego pn. PRO ARTE 2014. Tradycyjnie już nagrody i upominki dla uczestników oraz nominowanych ufundowało Starostwo Powiatowe w Krosnie Odrz.

Dnia 9 kwietnia 2014r. odbył się przegląd powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego (dla szkół podstawowych i gimnazjum). Dzieci i młodzież oceniało jury w składzie:Maciej Śmigielski (RCAK Zielona Góra), Roman Niparko(BPMiG Gubin), Marcin Gwizdalski (GDK). Powiat krośnieński w finale wojewódzkim będą reprezentowali: w kat.”I”- Małgorzata Strzałkowska (SP Osiecznica), Nikola Zaroda (SP2 Gubin) i Oktawia Jarosz (SP Bieżyce); w kat.”II” – Jakub Brzeziński (SP Bieżyce), Oliwia Strzelec i Weronika Kasowska (SP 2 Gubin); w kat. „III” – Natalia Szulc (Gimnazjum Krosno Odrz.), Dagmara Lisiecka (Gimn.Nr 1 Gubin), Natalia Kłos (Gimn.Nr 2 Gubin). Wszyscy uczestnicy otrzymali tomiki polskiej poezji a nominanci dodatkowo albumy książkowe. Finał wojewódzki odbędzie się w dniach 15 – 16 maja br w Kargowej.

Lubuska Gala Teatralna

Lubuska Gala Teatralna stwarza młodym ludziom szansę na poszukiwanie oryginalnych form pracy twórczej i poszerzanie edukacji teatralnej dzieci i młodzieży. Odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: Scena Dziecięca (uczniowie szkół podstawowych) i Scena Młodzieżowa (uczniowie gimnazjów).

W Gubińskim Domu Kultury dnia 16 kwietnia br prezentowały się najlepsze teatry z Krosna Odrz. i Gubina. Jury w składzie: Wojciech Śmigielski (RCAK Zielona Góra) i Małgorzta Skowron (GDK) wytypowało do finału wojewódzkiego Klub Prawie Teatralny  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krośnie Odrz. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze a instruktorzy albumy książkowe. Finał odbędzie się w Świebodzinie dnia 3 czerwca 2014r

Lubuska Gala Taneczna

Bardzo widowiskowy i dynamiczny przegląd różnych form tanecznych, na którym zaprezentowały się zespoły hip-hopowe i estradowe w GDK dnia 25 kwietnia 2014.

Jury w składzie: Marek Zadłużny (RCAK Zielona Góra) i Waldemar Pawlikowski (Gubin) wręczyło NOMINACJE dla zespołów: FLESZ i FLESZ 3 ze Szkoły Tańca Now. ETNA Sylwii Szostak  – kat. do lat 12(Krosno Odrz. ) i zesp. OKEY także z ETNY. Szczególnym wyróżnieniem jury potraktowało grupę estradową ZADYMA (GDK Gubin – inst..M.Skowron) za żywiołowe i perfekcyjne wykonanie dwóch tańców ludowych. Finały Lubuskiej Gali Tanecznej odbędą się w Świebodzinie  dnia 2 czerwca br. Uczestnicy przeglądu otrzymali słodycze, a instruktorzy praktyczne albumy do zajęć merytorycznych.

Ogółem w powyższych przeglądach wzięło udział  110 osób! Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko w finałach wojewódzkich.

St.Łapkowska

 

 

Scroll to Top