Powitanie wiosny w GDK

Podziel się:

Jak co roku, gubińska młodzież, koncertowo powitała wiosnę. Poszukiwacze pierwszych oznak nowej pory roku, tradycyjnie stawili się w restauracji „Lech” w Gubinie, gdzie mieli okazję bawić się przy rytmach gorącego reggae, łamiąc tym samym hip-hopową konwencję eventu.

Gubiński Dom Kultury, wraz z grupą młodzieżową „OTWARTE” zorganizowali koncert, na którym zaprezentowały się aż trzy zespoły.

Tego dnia zagrali dla nas: zespół Paihivo, który zaprezentował mix wielu odmian gatunku reggae, który wzbogacony został towarzyszeniem sekcji dętej oraz barwnymi, kobiecymi chórkami.

Zespół Reggae Majster&Knife, kolejna gwiazda wieczoru, to najnowszy projekt muzyczny Tomasza Racza, frontmana takich zespołów, jak: Zielona Chmura, czy Wolna Strefa. Teraz popularny Jah powrócił w nowej odsłonie i zostawił po sobie bardzo pozytywne wrażenie.

Największą gwiazdą tego wieczoru okazał się jednak żarsko-zielonogórski zespół Mate. Grupa istnieje na rynku muzycznym od 2006 roku i może pochwalić się m.in. udziałem w jednym
z popularnych programów telewizyjnych Must Be The Music.

Po takim powitaniu wiosny o powrocie zimy nie ma już mowy. Jesteśmy pewni, że gorące rytmy reggae skutecznie przegoniły ją z Gubina.

Scroll to Top