Polsko-Niemieckie Święto Wiosny

Polsko-Niemieckie Święto Wiosny

Podziel się:

Aby dobrze scalić społeczność partnerskich miast należy dokładnie wsłuchać się w jej potrzeby. Mieszkańcom należy przygotować coś dla duszy i coś dla ciała. Propozycje dla tych, którzy lubią aktywnie uczestniczyć w imprezie, kreując ją pośrednio oraz dla tych, którzy wygodniej i bezpieczniej czują się jako odbiorcy.

W ramach projektu, którego punkt kulminacyjny przypadł na 12-14.06. odbyły się polsko – niemieckie przedsięwzięcia, które uwzględniały powyższe kryteria.

Były to wspólne występy Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gubinie i przedszkola „Regenbogen” z Guben, wspólny trening pokazowy Polaków i Niemców z Flex Fitness Oase Guben, pod okiem znakomitego Jensa-Uwe Hildebrandt, wspólny występ „Gubińskich Łużyczanek” oraz Seniorenchor Guben. Całości dopełniły występy uczniów szkół muzycznych z Gubina i z Guben, pokazy ratownictwa wodnego polskiego WOPR i niemieckiego Wasserwacht, zaś przez całość imprezy chętnie odwiedzana przez mieszkańców obu miast była Fara. Punktami programu, które zyskały uznanie międzynarodowej publiczności były występy dzieci z Klubu Garnizonowego w Żaganiu oraz koncert znakomitej żagańskiej Orkiestry Wojskowej.

Na zakończenie, niejako w prezencie dla uczestników projektu oraz dla wszystkich mieszkańców Gubina i Guben, wystąpili Power Play, Brygida i Robert Łukowscy, Małgorzata Ostrowska oraz Ewelina Lisowska. Radości i wspólnej zabawie nie było końca.

Projekt był dofinansowany ze środków UE w ramach projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.

Zbigniew Koniczyłło

logotypy_euroregion

Scroll to Top