Pikniki wracają

Podziel się:

Gubinianie powrócili do starych, sprawdzonych sposobów spędzania czasu wolnego. W czasach jeszcze tak nie odległych ale już zeszłego wieku, w terminie około 1-majowym popularne były spotkania mieszkańców naszego miasta na ówczesnym Placu Wdzięczności (dziś Plac Chrobrego), gdzie w festynowej atmosferze na kocach rozłożonych na trawie mile gawędzono przy zawartości koszy piknikowych. Do szczęścia nie potrzeba było dużo. Już samo spotkanie w gronie bliskich i sąsiadów było wartością. Zupełnie nie wiadomo dlaczego na długi czas zaniechano tego zwyczaju…

Wraz z powiewem wiosny (wreszcze!) 3 maja w podobnej, piknikowej atmosferze (koce gdzieniegdzie się pojawiły, choć ze względu na niską wciąż temperaturę gruntu, górę wzięły ławki) mieszkańcy Gubina spotkali się na Pikniku Rodzinnym na Wyspie Teatralnej.

Organizatorzy imprezy, którymi byli SIL “Pro Gubin”, Gubiński Dom Kultury oraz Młodzieżowa Rada Miasta postarali się nawet o pogodę. Kapryśna ostatnimi dniami, w dniu 3 maja okazała się nader łaskawa, bo nie padało a i temperatura dzięki bezwietrznej aurze mieściła się w ogólnie przyjętych granicach ciepła.

 

Atrakcji mnóstwo. Każdy z odwiedzających znalazł coś dla siebie. Żołnierze z 5 Kresowego Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego pod okiem ppłk. rez. PawłaChruścielskiego urządzili dla najmłodszych szukanie skarbów (przy wydatnej pomocy poważnego sprzętu wojskowego – wykrywacza metali). RobertSiegel i RobertWoszak zadbali o rozwój tężyzny fizycznej gubinian organizując mecze siatkówki plażowej oraz rodzinne potyczki w badmintona i ringo. Przychodnia ATOL z doktorem LechemBorkowskim udzielała porad zdrowotnych oraz mierzyła ciśnienie. Pokazy ratownictwa drogowego i sprzętu pożarniczego przygotowali strażacy z JRG PSP w Gubinie. Firma kajaki-gubin.pl oddała do dyspozycji kajaki, którymi można było przepłynąć się po Lubszy. Dzięki AgnieszceWolak, która w plenerowym “Klubie Malucha” opiekowała się najmłodszymi, dorośli mogli na chwil parę zostawić pociechy pod czujnym okiem. Dużym wzięciem cieszyło się też stoisko garncarskie, na którym JoannaSzymaniec wprowadzała chętnych w tajniki formowania gliny na kole garncarskim. Dzięki temu powstało wiele prac, które po wypaleniu posłużą za praktyczne ozdoby.

Kolorowe zamki do skakania, stoisko bibularskie, fryzjerskie oraz konkursy plastyczne prowadzone przez Waldemara Pawlikowskiego i Tadeusza Raczkiewicza i wiele wiele innych. Do tego występy artystyczne Studia Wokalnego GDK, grupy tanecznej “Zadyma” oraz blisko 4 godzinny występ zespołu “The Brothers” z Zielonej Góry, który doskonale bawił piknikowiczów pozostając na scenie aż do godz. dwudziestej drugiej. 3 maja to narodowe Święto Konstytucji. O oprawę w kotyliony i małe papierowe flagi zadbał Edward Patek, który wraz z rodziną “częstował” gości własnoręcznie wykonanymi kotylionami. Jako, że chętnych na taki gadżet było dużo, z pomocą przyszli uczestnicy rodzimych Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy wcześniej wykonali ich ponad setkę. Całość festynu koordynowała Monika Pałka z Pro Gubin, zaś konferansjerką zajął się dyrektor GDK – Janusz Gajda. Sezon grilowo-piknikowy właśnie się zaczyna. I z pewnością w Gubinie obfitował będzie w podobne wydarzenia. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną imprezę. Tym razem na Wzgórzach Gubińskich. W imieniu organizatorów dziękujemy sponsorom: UM Gubin, Intermarche oraz McDonald’s.

SitTS

zdjęcia: Edward Patek, Janusz Gajda

Zapraszamy do działu “Galerie zdjęć”

Scroll to Top