Lubuska Gala Teatralna

Podziel się:

Wczoraj (29.04) w Gubińskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap Lubuskiej Gali Teatralnej przeprowadzanej w ramach Promocji Twórczych Działań Artystycznych Dzieci i Młodzieży – Pro Arte 2015.

Lubuska Gala Teatralna to prezentacje dziecięcych i młodzieżowych teatrów działających w szkołach, domach kultury, instytucjach zajmujących się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży oraz niezrzeszonych. W spotkaniach mogą uczestniczyć teatry prezentujące różnorodne formy teatralne, m.in. teatr poetycki, dramatyczny, publicystyczny, plastyczny, kabaretowy, czy też słowno-muzyczny.

Konkurs w Gubinie przeprowadzony został w dwóch kategoriach: tzw. scenie dziecięcej i scenie młodzieżowej. Łącznie jury oceniło cztery zespoły składające się z 58 wykonawców.

W skład rady artystycznej weszła Anna Zadłużna (Regionalne Centrum Animacji i Kultury z Zielonej Góry) oraz Maria Skowron (Gubiński Dom Kultury).

Nominacje do prezentacji wojewódzkich otrzymali: „Klub Prawie Teatralny” ze SP nr 2 w Krośnie Odrzańskim oraz grupa „Małe Conieco” z Publicznego Gimnazjum w Czarnowicach.

Finały Wojewódzkie:
Scena Młodzieżowa, 26 maja: Międzyrzecki Ośrodek Kultury
Scena Dziecięca, 2-3 czerwca: Świebodziński Ośrodek Kultury

Scroll to Top