LATO ZAKOŃCZONE

Podziel się:

Bluesowe zakończenie lata? A czemu by nie? Dawno już klimaty bluesowe nie gościły w gubińskich plenerach. No może poza ostatnią „Wiosną Nad Nysą”, która tradycyjnie już ostatnimi czasy tworzy szeroką stylistycznie ofertę dla mieszkańców.
Na Wyspie Teatralnej 25 sierpnia wśród zespołów bluesowe gwiazdy Zachodu: Niebieska Sowa z Leszna z charyzmatycznym bębniarzem-wokalistą Darkiem Kociołkiem, Day After Day z Zielonej Góry z kawałkami ze swojej debiutanckiej płyty, no i goszczący już u nas po raz wtóry Outsider, poznańska kapela grająca najlepsze hity zespołu DŻEM.
Letni wieczór zdominowały dźwięki piosenek nieodżałowanego Ryśka Riedla. „Harley mój”, „Czerwony jak cegła (pieśń wykonana 2 razy podczas bisu), czy nieśmiertelne „Whisky” rozbrzmiewały echem wśród drzew. A pod drzewami, pomiędzy Gubinem a Guben zabawa trwała w najlepsze. I nie przeszkadzało Niemcom, że piosenki po polsku. Wspólnie kołysali się do rytmu międzynarodowych, bluesowych nut.
Warto odnotować, że tego dnia Wyspa wzbogaciła się o nowe drzewko. Po spotkaniu w ramach „Wyspy literackiej” swój buk zasadziła aktorka Joanna Szczepkowska. Na szczęście nie ogłosiła „Końca imprezy”, a ta trwała do późnych godzin nocnych

Janusz Gajda

 

Zobacz galerię zdjęć  TUTAJ

Scroll to Top