Inauguracja “Poetyckich Rubieży”

Podziel się:

Rusza 5. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Spotkań Muzycznych „Poetyckie Rubieże”. Od 22 listopada 2013 do 18 stycznia 2014 gubińskiej publiczności zaprezentuje się ponad 20 wykonawców, uczestników konkursu ze strony polskiej i niemieckiej, gości Festiwalu, jurorów i in.

Wiemy już także, że na finale „Rubieży”, w sali widowiskowej Gubińskiego Domu Kultury pojawi się GRZEGORZ TURNAU. Bilety na finałową galę będą w sprzedaży od grudnia br. Obok tego niezwykłego wykonawcy, zespół legenda poezji śpiewanej prosto z Olsztyna – CZERWONY TULIPAN. Gwiazdą niemieckojęzyczną w tym roku będzie wielokrotnie nagradzana w Niemczech Dota Kehr.

Tymczasem, 22 listopada o godz. 19.00 w Piwnicy Artystycznej „Retro”, przy ul. Chopina 1, pierwszy inauguracyjny koncert konkursowy, w którym zaprezentują się: Zespół MATE (Zielona Góra), Agnieszka Olszewska-Kaczmarek (Warszawa) oraz Przemysław Mazurek (Poznań).
 
Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Pro Gubin”, Gubiński Dom Kultury oraz Szkoła Muzyczna w Guben.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Janusz Gajda
Waldemar Pawlikowski
Scroll to Top