Do słuchaczy UTW

Do słuchaczy UTW

Podziel się:

Drogie słuchaczki i wykładowcy UTW – w tym roku nie spotkamy się na uroczystości zakończenia roku akademickiego 2019/2020. Powodem oczywiście jest koronawirus. Pomieszał w naszych planach – izolując nas w domach. Miałyśmy realizować kilka ważnych dla nas i otoczenia zadań.

M.in. akcja Zero Waste rozpoczęła się dynamicznie – kilka słuchaczek uszyło piękne torby wielokrotnego użytku z resztek materiałów, które trafiły do mieszkańców Gubina. W przygotowaniu była akcja PODZIELNIA – wiele z Was dostarczyło już ciekawe artykuły użytkowe, aby dać im „drugie życie.” Miałyśmy wiosną popracować w gubińskich parkach – pod okiem miejskiego ogrodnika pana Arka Łuca – sadząc krzewy, kwiaty i drzewo GUBIŃSKIEGO UTW. W ramach działań międzypokoleniowych, młodzież z pracowni ORANGE w GDK zaprosiła nas na zajęcia z laserami.

W tym roku nie odbędą się także Międzypokoleniowe Warsztaty Malarsko-Rękodzielnicze Gubin-Guben. Nie uczestniczyliście Państwo w ulubionych zajęciach i wykładach, prowadzonych m.in. przez: Annę Rykałę, doc. dr. Jerzego Kopcia, Andrzeja Nowackiego, Bogusława Wypycha, Tomasza Skipora, Lubę Sitkiewicz, Jadzię Macho-Michalak, Wiesię Malinowską i Małgorzatę Skowron. Nasz wspaniały zespół „Barwy Jesieni” nie koncertował – a Jadzia, kierownik zespołu, przygotowała w domowym zaciszu nowy repertuar, tęskniąc za koncertami. Wszyscy artyści wiedzą, że ich życie to występy przed publicznością – a od kilku miesięcy są od nich odcięci. Dyrektor GDK Janusz Gajda starał się, aby przez YouTuba odbywały się warsztaty malarskie – poprowadził je Waldek Pawlikowski. Nie wszyscy seniorzy mogli jednak z nich skorzystać z powodu braku komputera. Marzyliśmy o wspólnej wycieczce krajoznawczej, która planowana była na czerwiec br, a także o wielu innych rzeczach.

Kochani Słuchacze, Wykładowcy i sympatycy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gubinie – nie pozwólmy, żeby nasze marzenia zarosły zielskiem. Wrócimy jesienią br. na inaugurację Roku Akademickiego 2020/2021 – gotowi na nowe wyzwania.

Życzę Wam zdrowia, pogody ducha i do zobaczenia! Koordynatorka – S.Łapkowska

 

Scroll to Top