Baby, ach te baby!

Podziel się:

Jak dają sobie radę polskie kobiety w polskiej rzeczywistości? Można się było dowiedzieć 25. września w GDK. Występ kabaretu Old Spice Girls był opowieścią właśnie o tym. Ramy wieczoru, a więc prolog i finał, stanowiły pastisze znanych utworów zaśpiewane przez cały zespół babskiego kabaretu, w gwiazdorskim składzie – Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska.

Aktorki zmieniały kostiumy oraz stylizacje, przez co ich występ stał się jeszcze bardziej dynamiczny i chociaż były tylko we trzy, wydawać się mogło, że jest ich cały tłum. Bawiły i zaskakiwały coraz bardziej z każdą minuta przedstawienia. Chociaż sala widowiskowa była prawie pełna, to było na niej bardzo niewielu mężczyzn.

Na program spektaklu składały się głównie skecze i dialogi Marii Czubaszek, ale pojawiły się także wyjątkowo dowcipne teksty Juliana Tuwima i Zbigniewa Korpolewskiego. Całość przeplatana muzycznymi hitami, stworzyła przebojowe menu. Nic więc dziwnego, że kabaret podobał się wyrobionej już przecież pod względem gustu gubińskiej publiczności.

Szczególne podziękowania należą się Państwu Sylwii i Markowi Kasowskim z „Retro”. Zasponsorowali oni noclegi dla przybyłych z dalekiej Warszawy gości.

Zbigniew Koniczyłło

baby
od lewej: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska
Scroll to Top