55. Wiosna nad Nysą

55. Wiosna Nad Nysą

Drodzy gubinianie, poniżej przedstawiamy garść informacji o zbliżającej się 55. Wiośnie Nad Nysą, która odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2016.
Przede wszystkim miło nam poinformować, że impreza otrzymała już honorowy

Patronat Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława GOWINA.

Staramy się o kolejne patronaty i wsparcia.

W tym roku „Wiosnę” zdominują 2 duże wydarzenia:
  1. Festiwal Nauki, na którym zaprezentują się uczelnie wyższe z woj. lubuskiego i z Brandenburgii. Koordynatorem Festiwalu będzie Uniwersytet Zielonogórski. W ramach niego na stoiskach plenerowych prezentowane będą ciekawostki ze świata nauki i eksperymenty. W ramach festiwalu szkoły wyższe przeprowadzą wstępną rekrutację na rok akademicki 2016-2017.
  2. Dzień wojskowy, na którym podobnie jak w zeszłym roku prezentować się będzie sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu okolicznych jednostek. Poza tym na gubinian czekają przejażdżki łodzią motorową po Nysie Łuż., cieszące się szczególną popularnością wśród dzieci, szukanie skarbów za pomocą wykrywacza metali oraz jeszcze więcej niż w zeszłym roku atrakcji 🙂
Po 5 latach przerwy na gubińskich ulicach zagości Korowód – kolejny symbol „WnN”. Trwają rozmowy ze stroną niemiecką, by także ona wzięła w nim udział. Gorąco zachęcamy gubińskie firmy, stowarzyszenia i instytucje do udziału. Świętujmy wspólnie nasze doroczne, gubińskie święto.
Co do gwiazd muzycznych, które zagoszczą w tym roku na scenie, na pewno wymienić już można SASZAN popularną wśród młodzieży vlogerkę z Youtube oraz MARGARET – wschodzącą w zasadzie już europejską gwiazdę. MARGARET obecnie startuje w konkursie Eurowizji i są duże szanse, że będzie reprezentować Polskę na szwedzkim finale.
Trwają także rozmowy artystą, który mógłby pojawić się w niedzielę.
 Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, będzie dodatkowa atrakcja i to nie byle jaka. Ponadto dużo różnorodnej muzyki dla każdego pokolenia.
Z wydarzeń sportowych planowane są międzynarodowe mecze siatkówki oraz piłki nożnej, biegi uliczne, XI Ogólnopolski Turniej Mini-siatkówki „Trójek” Dziewcząt im. K. Maternika i dużo innych sportowych wydarzeń.
O szczegółach informować będziemy na bieżąco na specjalnym profilu na FB, stronie internetowej www.gdk24.pl profilu FB GDK oraz w lokalnej prasie.
We wszystkich przypadkach zachęcamy gubinian do współorganizacji imprezy. Czekamy na Wasze pomysły i sugestie. 🙂
Chętne lokalne zespoły i soliści, którzy chcieliby się zaprezentować w ramach 55. Wiosny Nad Nysą proszeni są o zgłoszenie takiego faktu do 18 marca br. na maila gdkgubin@gmail.com.
ZGŁOSZENIA STOISK NA JARMARK – tel. 796 660 901 (Stanisława Łapkowska)
Podstawowe CMYK

Leave a Comment

Scroll to Top