Mikołajkowe Rubieże w Retro

Podziel się:

Trwa jubileuszowa edycja Międzynarodowych Spotkań Muzycznych „Poetyckie Rubieże”. Od 22 listopada 2013 do 18 stycznia 2014 gubińskiej publiczności zaprezentuje się ponad 20 wykonawców, uczestników konkursu ze strony polskiej i niemieckiej, gości Festiwalu, jurorów i in.

Wiemy już także, że na finale „Rubieży”, w sali widowiskowej Gubińskiego Domu Kultury pojawi się Grzegorz Turnau. Bilety na finałową galę będą w sprzedaży od grudnia br. Obok tego niezwykłego wykonawcy, zespół legenda poezji śpiewanej prosto z Olsztyna – Czerwony Tulipan. Gwiazdą niemieckojęzyczną w tym roku będzie wielokrotnie nagradzana w Niemczech Dota Kehr. Koncert Doty odbędzie się 15 stycznia w Klubie Fabrik w Guben.

Tymczasem, 6 grudnia w „Mikołajki” o godz. 19.00 w Piwnicy Artystycznej „Retro”, przy ul. Chopina 1, prezent – kolejny koncert konkursowy, w którym zaprezentują się: Piotr Dąbrówka (Radom), Mariusz Dekiel (Kielce) oraz zespół Garage-Europa.
Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Pro Gubin”, Gubiński Dom Kultury oraz Szkoła Muzyczna w Guben.
Serdecznie zapraszamy!
Janusz Gajda
Waldemar Pawlikowski

 

Scroll to Top