23 Święto jabłka

Podziel się:

Noc Muzeów w Guben – kreatywna oferta dla mieszkańców dwumiasta

Tegoroczna Noc Muzeów w Guben odbędzie się w sobotę, 9 września 2017 r. w ramach polsko-niemieckiego projektu „Sztuka rzemiosła oraz kultura po oby stronach Nysy”. W godzinach od 16:00 do 19:00 polska i niemiecka młodzież spotka się na terenach zielonych przed gubeńskim ratuszem, aby razem uczestniczyć w tworzeniu „kapeluszy graffiti”. Po godzinie 19:00 efekty pracy młodzieży będzie można podziwiać w Muzeum Miasta i Przemysłu w Guben. Odwiedzający Noc Muzeów, a także odbywającego się równolegle Święta Jabłka, będą mogli zwiedzić tą wystawę a także przymierzyć różnego rodzaju kapelusze przy “Prawdziwej stacji przymierzania kapeluszy”.

Poza akcją „Kapelusz graffiti”, w  Muzeum Miasta i Przemysłu oraz w Bibliotece Miejskiej o godzinie 16:30 i 17:30 czeka w szczególności na dzieci polsko-niemiecka oferta czytelnicza.

Ponadto wszyscy zainteresowani ekspozycją czasową “Fascynacja krajobrazem” będą mogli zainspirować się sztuką malarską pana Manfreda Ewersbacha.

Na zakończenie dnia około godz. 21:45 na tzw. promenadzie „Dreieck” w centrum miejskiej starówki, przed historycznym budynkiem dawnej fabryki kapeluszy, planowany jest średniowieczny pokaz ogniowy.

Program tegorocznej Nocy Muzeuów i Święta Jabłka w Guben znajduje się tu.

Wszystkie atrakcje w ramach projektu są bezpłatne i przewidziane zarówno dla niemieckich, jak i polskich uczestników i mieszkańców miast Gubina i Guben, gdyż projekt jest realizowany przy wpółudziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Spree-Neiße-Bober.

Program

logotypy Interreg V a

Scroll to Top